O nás

Kto sme

1.stolnotenisový klub SLOVKARPATIA vznikol na jeseň roku 2002 z podnetu stolného tenistu vozičkára – olympionika Petra Valku (1959 – 2011) a vnútornej potreby skupiny ZŤP športovcov – vozičkárov mať vlastný športový klub, ktorý by ich reprezentoval navonok a aj hájil ich spoločné záujmy. Klub je však otvorený aj chodiacim, ktorí sa rozhodli spraviť niečo pre svojich kamarátov postihnutých športovcov. Odvtedy sa udialo veľa na poli športovom i mimo neho a dnes je náš klub riadnym členom Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov. Nielen to. Naši členovia sa pravidelne (a úspešne) zúčastňujú  ligových zápolení v stolnom tenise a sme aj pravidelnými organizátormi ligového zápolenia a máme tie najvyššie ambície.

Poslanie

Poskytovanie možnosti kvalitného tréningu a športu pre ZŤP športovcov. Vyhľadávanie talentov z radov ZŤP mládeže. Skvalitňovanie tréningového procesu špeciálne pre vozičkárov a ich výkonnostný rast.

Ciele

Podpora a realizácia tréningového procesu. Vyhľadávanie nových možností zvyšovania výkonnosti a dosahovanie čo najlepších výsledkov.

Čo nás charakterizuje

Láska k zdravému pohybu, zapálenie sa pre vec, pevná vôľa, solidarita, spolupráca, profesionálny prístup, a rešpekt.

Samostatná činnosť

Sme pravidelnými účastníkmi stolnotenisovej vozičkárskej ligy.

Pravidelne organizujeme ligové kolo vozičkárskej ligy a letný stolnotenisový turnaj „BERTI CUP“

Spolupracujeme

So stolnotenisovým klubom STK ZŠ Na bielenisku – spoločnými silami sme prebudovali nevyužité priestory školy na krásnu tréningovú halu so zázemím.

So stolnotenisovými klubmi vozičkárov na celom Slovensku – vymieňame si názory, rady, skúsenosti, máme spoločné tréningy a sústredenia.